نوشته ها

خبرنامه بیست و نهم شهریور ماه

توصیه هایی برای تولك بری بدون گرسنگی

 

تصمیم گیری برای تولك بری بر این اساس می باشد.

 مطرح بودن قیمت دان

 قیمت تخم مرغ

 متفاوت بودن قیمت برای اندازه های مختلف تخم مرغ

قیمت پولت جایگزین

قیمت مرغ پیر (چربی دار) حذقی

عملكرد گله

مناسب ترین سن برای اجرای برنامه تولك بری معمولا بین ۶۵ هفتگی تا ۷۵ هفتگی است. استفاده از تولك بری می تواند عمر تولیدی یك گله را به وسیله رشد تخمگذاری، كیفیت پوسته و ارتفاع سفیده بهبود بخشد. عملكرد پس از تولك پایین تر از بهترین عملكرد قبل از تولك خواهد بود. اندازۀ تخم مرغ بدون تغییر خواهد ماند و بعد از شروع مجدد تولید به رشد خود ادامه خواهد داد.  پرندگان نیاز به دسترسی به آب در تمام زمانها دارند. سطح بالای سدیم در آب آشامیدنی (به عنوان مثال ۱۰۰ppm  یا بیشتر) می تواند دارای اثر منفی بر روی تولك بری غیرتغذیه ای داشته باشد. بهترین تولید تخم مرغ پس از تولك بری زمانی حاصل می شود كه قطعا ۲ هفته كامل تولید اتفاق افتاده باشد كه رسیدن به این مرحله معمولا طول می‌كشد. وزن هدف در دورۀ استراحت دستیابی به وزن سن ۱۸ هفتگی (۱۳۰۰-۱۲۶۰ گرم) می باشد. بهترین نتیجه عملكرد بعد از تولك بری زمانیست كه وزن بدن به وزن  در سن ۱۸ هفتگی (تقریبا ۲۳ درصد کاهش) برسد. پس از كاهش وزن اولیه، وزن بدن می تواند ثابت گردد با تركیبی از تعداد دفعات تغذیه در طول روز و یا تغییر جیره به جیره های با انرژی بالاتر (از نوع جیرۀ تخمگذار) در طول دورۀ تولك بری در فواصل زمانی نزدیك وزن را كنترل كنید. هر دو هفته یك بار وزن ‌كشی كنید و برای این‌كار هر بار از همان قفس استفاده كنید. قفس هایی كه انتخاب می شوند باید از ردیف های پایین، وسط و بالا در تمام ردیفها و از جلو، وسط و انتهای سالن باشند.

 

عرضه گوشت و مرغ منجمد به هیأت‌های مذهبی در ماه محرم

اسماعیل جلوخانی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس در مورد برنامه این سازمان برای عرضه گوشت و مرغ به هیأت‌های مذهبی با فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: با هماهنگی‌ که با سازمان تبلیغات اسلامی انجام شده، هیأت‌های مذهبی می‌توانند با مراجعه به این سازمان و دریافت معرفی‌نامه به مکان‌هایی که مشخص کرده‌ایم،مراجعه کرده و گوشت و مرغ مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه خاصی برای هیأت‌ها در نظر گرفته شده، گفت: به هر میزانی که سازمان تبلیغات در معرفی‌نامه افراد درج کند، تحویل می‌دهیم و هر کیلو مرغ منجمد ۵۷۰۰ تومان، گوشت ران گوساله منجمد ۲۳۴۰۰ و سردست گوساله منجمد ۲۲۴۰۰ تومان به هیأت‌ها عرضه می‌شود

پاسخی بگذارید :