نوشته ها

خبرنامه شانزدهم شهریور ماه

ويتامينها و مواد معدني

 از آنجايي كه ويتامين ها و مواد معدني به شكل ذرات ريز و نرم در دان وجود دارند افزودن حداقل ۵/۰ درصد روغن و يا چربي مايع به دان باعث حفظ ذرات كوچك تشكيل دهنده دان مي شود. توزيع دان را به شكلي مديريت كنيد كه به پرنده اجازه دهد ذرات ريز تشكيل دهندة دان را در طول وسط روز مصرف كند.

۱-حداقل توصيه شده براي مراحل رشد و تخمگذاري. قوانين محلي ممكن است محدوديتهاي تغذيهاي براي هر يك از ويتامينها و مواد معدني ايجاد كرده باشد.

۲-مواد اوليه را براساس توصيه های عرضه كنندة محصول و با توجه به تاريخ به منظور اطمينان از فعاليت ويتامين نگهداري كنيد.

۳ –توصيه هاي ويتاميني و مواد معدني با توجه به نوع فعاليت متفاوت است.

۴ -در جاهايي كه براي ساخت دان از حرارت استفاده مي شود ممكن است مقادير بيشتري از ويتامين ها مورد نياز باشد. با عرضه‌كنندة مواد اوليه در خصوص پايداري مواد در طول هر يك از فرآيند توليد مشورت كنيد.

۵ -يك بخش از ويتامين D3 ميتواند براساس توصيه هاي سازنده و با در نظر گرفتن محدوديت هاي قابل اجراء به شكلD3hydroxy-25  تكميل شود.

۶-براي سيستم هاي غيرقفس مقدار بيشتري نياسين توصيه مي شود.

۷ -زماني‌كه ساير منابع تشكيل دهندة دان مورد نظر است ميزان مصرف اين ماده (كولين) ممكن است نياز به تنظيم داشته باشد.

۸-در صورت استفاده از منابع معدني كيليت شده ممكن است قابل دسترس بودن و تأثير ماده افزايش يابد.

 

تبدیل بازار گوشت قطر

هرچند که قطر، فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی به ویژه مواد پروتئینی از ایران است، اما موانعی در این مسیر وجود دارد که اجازه توسعه صادرات در این زمینه را نمی‌دهد. طبق آمار مرکز تجارت بین‌المللی (WTO)، در سال ۲۰۱۵ کشور قطر در مجموع ۳۷ میلیارد دلار برای واردات انواع محصولات مختلف هزینه کرده است که ۹,۳ درصد از این مقدار مربوط به تولیدات کشاورزی است.در این میان سهم گوشت و احشاء خوراکی مرغ، ۲۴۴ میلیون دلار، گوشت گوسفند یا بز تازه ۱۴۴ میلیون دلار و سایر حیوانات زنده ۱۳۳ میلیون دلار بوده است. با احتساب سایر اقلام کشاورزی که این کشور در سال ۲۰۱۵ وارد کرده، بیش از ۳,۲ میلیارد دلار تنها برای این بخش پرداخته است. ضمن اینکه این حجم نسبت به سال ۲۰۱۴ رشدی هشت درصدی را نشان می‌دهد منبع : ایانا

پاسخی بگذارید :